A387Gr22CL1is een plaat van chroom{0}}-molybdeenlegering volgens de ASTM A387-standaard met een hogere kwaliteit dan Gr11, gekenmerkt door aanzienlijk verbeterde legeringselementen. 'Gr22' geeft aan dat het chroom (Cr)-gehalte is verhoogd tot ongeveer 2,00%-2,50%, terwijl het molybdeen (Mo)-gehalte op ongeveer 0,90%-1,10% wordt gehandhaafd. Het verdubbelde chroomgehalte zorgt voor een kwalitatieve sprong voorwaarts, waardoor de oxidatie- en corrosiebestendigheid, en vooral de weerstand, wordt vergrootwaterstofsulfidecorrosie bij hoge- temperatuur-veel beter dan Gr11. De aanzienlijke toename van het molybdeengehalte verbetert de sterkte van het staal bij hoge- temperaturen, de kruipweerstand en de microstructurele stabiliteit aanzienlijk. Daarom is Gr22CL1 gepositioneerd om te kunnen omgaan met zwaardere omgevingen met gemiddelde- temperatuur en hoge- druk. De bovengrens van de bedrijfstemperatuur is gewoonlijk 25-50 graden hoger dan die van Gr11, waardoor een stabiele werking op lange- termijn mogelijk is in het temperatuurbereik van 454 graden tot 566 graden. Het is een belangrijk materiaal voor de productie van drukvaten voor zwaar gebruik.
Analyse van hoge- temperatuursterkte en kruipweerstand van A387Gr22CL1 staalplaat
Het belangrijkste voordeel van Gr22CL1 ligt in de uitstekende kruipbreeksterkte bij hoge- temperaturen. Kruip verwijst naar de langzame plastische vervorming van materialen onder voortdurend hoge temperaturen en spanningen, wat een grote beperking is bij het ontwerp van apparatuur voor hoge temperaturen. Het hogere molybdeengehalte en de stabielere legeringscarbiden (zoals M7C3, M2C), gevormd door de gecombineerde werking van chroom en molybdeen, kunnen korrelgrenzen effectief vastzetten en dislocatiebeweging belemmeren, waardoor de kruiplimiet van het materiaal en de kruipbreuksterktelimiet aanzienlijk worden verbeterd. Dit betekent dat onder dezelfde ontwerptemperatuur en -druk het gebruik van Gr22CL1 lichtere en dunnere apparatuur kan ontwerpen in vergelijking met materialen van lagere- kwaliteit (zoals Gr11), waardoor gewichtsvermindering en materiaalbesparingen worden bereikt. Als alternatief kan Gr22CL1-apparatuur met dezelfde wanddikte bestand zijn tegen een hogere werkdruk en temperatuur, waardoor wordt voldaan aan geavanceerdere procesvereisten-bijvoorbeeld toepassingen bij het vloeibaar maken van steenkool en moderne hydrokraakeenheden.
Microstructurele stabiliteit en temperingsverbrossingsfenomeen van A387Gr22CL1 stalen plaat
Na warmtebehandeling (meestal normaliseren + ontlaten) verkrijgt Gr22CL1 staalplaat een stabiele getemperde bainietstructuur. In tegenstelling tot laag-gelegeerd staal hebben hoog chroom-molybdeenstaal (zoals 2,25Cr-1Mo staal) echter een eigenschap die speciale aandacht vereist:verbrossing van het humeur. Dit verwijst naar het fenomeen waarbij de slagvastheid van het staal aanzienlijk afneemt bij langdurig gebruik in het temperatuurbereik van 375 graden tot 575 graden of bij langzaam afkoelen via dit bereik. Het is geen corrosieprobleem, maar wordt veroorzaakt door de segregatie van onzuiverheidselementen (zoals fosfor, tin, antimoon) aan de korrelgrenzen.
Daarom moet voor Gr22CL1-materiaal, naast een strikte controle op het gehalte aan onzuiverheidselementen in het staal (productie van hoog-zuivere stalen platen met behulp van raffinagetechnologieën zoals vacuümontgassing),Warmtebehandeling na-lassen (PWHT)tijdens de productie moet de verwarmings-/koelsnelheid strikt worden gecontroleerd om langdurig verblijf in het verbrossingstemperatuurbereik te voorkomen. Tegelijkertijd moet de beoordeling van de taaiheid gebaseerd zijn op proefplaten die zijn onderworpen aan een gesimuleerde warmtebehandeling na- het lassen om ervoor te zorgen dat het materiaal na de productie van de apparatuur nog steeds voldoende taaiheid heeft in de eindtoestand.
Onvervangbaarheid van A387Gr22CL1 staalplaat in extreme procesomgevingen
Vanwege de uitgebreide prestaties is Gr22CL1-staalplaat een "standaard" materiaal geworden voor veel moderne hoogwaardige energie- en chemische procesapparatuur.
Het wordt veel gebruikt bij:
1. Grote-capaciteit, hoge-ernsthydroverwerkingsreactoren: vooral reactoren voor het hydrokraken van zware olie en de hydrobehandeling van residuen, die bij hogere druk werken, zwaardere media verwerken en sterkere corrosie vertonen.
2. Kernchemische apparatuur voor steenkool: zoals reactoren voor het vloeibaar maken van steenkool, hoge- drukafvalwarmteketels en shiftconverters van grootschalige -schaal-, hoog--efficiënte steenkoolvergassingseenheden, die te maken krijgen met hoge temperaturen, hoge druk, hoge partiële waterstofdruk en syngascorrosie.
3. Hogedrukvaten met grote-dikte-: vanwege de hogere sterkte van Gr22 kan het bij de productie van ultra-dik- vaten (zoals bepaalde apparatuur op het gebied van kernenergie en chemische velden) de wanddikte effectief verminderen en de problemen bij het smelten, smeden, warmtebehandeling en lassen veroorzaakt door grote diktes oplossen.
Op deze gebieden kunnen de prestaties van Gr11 niet langer aan de eisen voldoen, en Gr22CL1 is de basis geworden voor het garanderen van een veilige, stabiele, lange- termijn, volledige- belasting en efficiënte werking van de apparatuur.
Strenge productie- en lasprocesuitdagingen van A387Gr22CL1 staalplaat
Kiezen voor Gr22CL1 betekent het accepteren van complexere uitdagingen in het productieproces. De lasbaarheid is gevoeliger dan die van Gr11. Er moeten lasmaterialen van hogere-kwaliteit worden gebruikt, zoals AWS A5.5 E9018-B3L ("B3" komt overeen met Gr22, "L" geeft taaiheid bij lage temperaturen aan).
De voorverwarmingstemperatuur en de temperatuurcontrole tussen de doorgangen moeten strenger zijn (meestal niet minder dan 200 graden).
De meest kritische schakel isWarmtebehandeling na-lassen (PWHT), waarvan de specificaties extreem streng zijn: de warmtebehandelingstemperatuur moet hoger zijn dan de maximale gebruikstemperatuur van het materiaal, meestal in het bereik van 690 graden ± 14 graden; de houdtijd moet nauwkeurig worden berekend om voldoende spanningsverlichting te garanderen zonder overmatige verzachting te veroorzaken; de verwarmings- en afkoelsnelheden moeten worden gecontroleerd om de temperatuurverbrossingszone te vermijden en het ontstaan van nieuwe spanningen te voorkomen. Elke procesafwijking kan leiden tot ongekwalificeerde gezamenlijke prestaties en zelfs vroegtijdige uitval tijdens service.
Technologische evolutie van A387Gr22CL1 staalplaat en vergelijking met materialen van hogere- kwaliteit
Gr22CL1 is een klassieke kwaliteit die het verleden en de toekomst verbindt in de chroom-molybdeenstaalfamilie. Met de technologische vooruitgang zijn er, om een hogere efficiëntie na te streven, verbeterde typen ontstaan (zoals Gr22Cl.2, Gr24) die sporenelementen toevoegen zoals vanadium (V) en niobium (Nb) op basis van Gr22, met een betere sterkte bij hoge- temperaturen.
Om het probleem van temperatuurverbrossing volledig op te lossen, is bovendien een hoge-zuiverheid Gr22 met een laag onzuiverheidsgehalte (zoals SA-542 Type D) ontwikkeld. Gr22CL1 en deze nieuwe materialen vormen samen een technische reeks.
Bij de selectie is een uitgebreide technische en economische evaluatie vereist: voor de meeste traditionele grootschalige hydroverwerkingsreactoren op -schaal is Gr22CL1-met volwassen technologie en rijke toepassingservaring- nog steeds een van de meest kosteneffectieve- keuzes. Voor apparatuur met ultra-hoge temperaturen, een ultralange ontwerplevensduur of extreme taaiheidseisen kunnen geavanceerdere, verbeterde modellen worden overwogen. Het begrijpen van de prestatiegrenzen van Gr22CL1 is een voorwaarde voor wetenschappelijke materiaalselectie en geavanceerd apparatuurontwerp.
Als u meer wilt weten over de producten van GNEE, kunt u een e-mail sturen naaralloy@gneesteelgroup.com. Wij helpen u graag verder.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is ASTM A387-materiaal?
A: De ASTM A387-specificatie is de standaardspecificatie voor drukvatplaten, gelegeerd staal en chroom- molybdeenplaten die worden gebruikt bij de toepassing van gelaste ketels en drukvaten die worden blootgesteld aan hoge temperaturen. De twee kwaliteiten die SSAB produceert zijn verkrijgbaar als Klasse 1 en/of Klasse 2.
Vraag: Wat is de chemische samenstelling van ASTM A387 klasse 22?
A: ASTM A387 GR 22 CL 2 Platen zijn ontworpen met chemische samenstellingen zoals koolstof, mangaan, fosfor, molybdeen, chroom, silicium en zwavel. Deze A387-legering is geconstrueerd met verschillende classificaties, zoals gebiedsreductie, rek, vloeigrens en hoge treksterkte.
Vraag: Wat is SA 387 22-materiaal?
A: Wat is SA 387 klasse 22? ASME SA387-22 staalplaat is een staal van drukvatkwaliteit, speciaal ontworpen voor gebruik bij hoge temperaturen en toepassingen waarin zuur gas aanwezig is.
Vraag: Wat is de hardheid van SA 387 GR 22 cl2?
A: Treksterkte: 75 ksi - 100 ksi (515 MPa - 690 MPa) Treksterkte: minimaal 40 ksi (275 MPa). Verlenging: minimaal 20% in 2 inch. Hardheid: Typisch tussen 130 en 170 HB.
Vraag: Waarmee is A387 GR 22 gelijk?
A: Van de ASTM A387 Grade 22-equivalente staalsoorten is SA387 Grade 22, 10CrMo9-10 populairder dan andere equivalenten. SA387-staal 22 valt onder de ASME SA387/SA387M-norm. De chemische prestaties en technische vereisten van SA387 klasse 22 staal zijn vrijwel hetzelfde als die van ASTM A387 klasse 22 staal.
Vraag: Wat is het verschil tussen SA 387 Grade 11 CL 1 en Klasse 2?
A: Het verschil tussen SA 387 klasse 11 klasse 1 en klasse 2 plaat ligt in hun mechanische eigenschappen. Ze hebben echter allebei dezelfde chemische samenstelling. De treksterkte en vloeigrens van klasse 2 materiaal is hoger dan die van klasse 1, terwijl de rek voor klasse 1 hoger is vergeleken met klasse 2.
Vraag: Waarmee is ASTM A387 Grade 11 gelijkwaardig?
A: Sa 387 Gr 11 gelijkwaardig materiaal
Het Sa 387 Gr 11 Cl 2-equivalent materiaal is SA387-11-2 van de ASME- en ASTM-standaard. Met vergelijkbare chroom-, molybdeen- en chemische inhoud vertoont het Sa 387 Gr 11 Cl 1-equivalent materiaal van BS 621B identieke eigenschappen.
| Soorten drukvatplaten geleverd door GNEE | |||||
| ASTM | ASTM A202/A202M | ASTM A202 klasse A | ASTM A202 klasse B | ||
| ASTM A203/A203M | ASTM A203 klasse A | ASTM A203 klasse B | ASTM A203 klasse D | ASTM A203 klasse E | |
| ASTM A203 klasse F | |||||
| ASTM A204/A204M | ASTM A204 klasse A | ASTM A204 klasse B | ASTM A204 klasse C | ||
| ASTM A285/A285M | ASTM A285 klasse A | ASTM A285 klasse B | ASTM A285 klasse C | ||
| ASTM A299/A299M | ASTM A299 klasse A | ASTM A299 klasse B | |||
| ASTM A302/A302M | ASTM A302 klasse A | ASTM A302 klasse B | ASTM A302 klasse C | ASTM A302 klasse D | |
| ASTM A387/A387M | ASTM A387 Graad 5 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 5 Klasse2 | ASTM A387 Graad 11 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 11 Klasse2 | |
| ASTM A387 Graad 12 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 12 Klasse2 | ASTM A387 klasse 22 klasse 1 | ASTM A387 klasse 22 klasse 2 | ||
| ASTM A515/A515M | ASTM A515 klasse 60 | ASTM A515 klasse 65 | ASTM A515 klasse 70 | ||
| ASTM A516/A516M | ASTM A516 klasse 55 | ASTM A516 klasse 60 | ASTM A516 klasse 65 | ASTM A516 klasse 70 | |
| ASTM A517/A517M | ASTM A517 klasse A | ASTM A517 klasse B | ASTM A517 klasse E | ASTM A517 klasse F | |
| ASTM A517 klasse P | ASTM A517 klasse J | ||||
| ASTM A533/A533M | ASTM A533 klasse A klasse 1 | ASTM A533 klasse B klasse 1 | ASTM A533 klasse C klasse 1 | ASTM A533 klasse D klasse 1 | |
| ASTM A533 klasse A klasse2 | ASTM A533 klasse B klasse 2 | ASTM A533 klasse C klasse 2 | ASTM A533 klasse D klasse 2 | ||
| ASTM A533 Rang A Klasse3 | ASTM A533 klasse B klasse 3 | ASTM A533 klasse C klasse 3 | ASTM A533 klasse D klasse 3 | ||
| ASTM A537/A537M | ASTM A537 Klasse 1 | ASTM A537 Klasse2 | ASTM A537 Klasse 3 | ||
| ASTM A612/A612M | ASTM A612 | ||||
| ASTM A662/A662M | ASTM A662 klasse A | ASTM A662 klasse B | ASTM A662 klasse C | ||
| NL | EN10028-2 | EN10028-2 P235GH | EN10028-2 P265GH | EN10028-2 P295GH | EN10028-2 P355GH |
| NL10028-2 16MO3 | |||||
| EN10028-3 | EN10028-3 P275N | EN10028-3 P275NH | EN10028-3 P275NL1 | EN10028-3 P275NL2 | |
| EN10028-3 P355N | EN10028-3 P355NH | EN10028-3 P355NL1 | EN10028-3 P355NL2 | ||
| EN10028-3 P460N | EN10028-3 P460NH | EN10028-3 P460NL1 | EN10028-3 P460NL2 | ||
| EN10028-5 | EN10028-5 P355M | EN10028-5 P355ML1 | EN10028-5 P355ML2 | EN10028-5 P420M | |
| EN10028-5 P420ML1 | EN10028-5 P420ML2 | EN10028-5 P460M | EN10028-5 P460ML1 | ||
| EN10028-5 P460ML2 | |||||
| EN10028-6 | EN10028-6 P355Q | EN10028-6 P460Q | EN10028-6 P500Q | EN10028-6 P690Q | |
| EN10028-6 P355QH | EN10028-6 P460QH | EN10028-6 P500QH | EN10028-6 P690QH | ||
| EN10028-6 P355QL1 | EN10028-6 P460QL1 | EN10028-6 P500QL1 | EN10028-6 P690QL1 | ||
| EN10028-6 P355QL2 | EN10028-6 P460QL2 | EN10028-6 P500QL2 | EN10028-6 P690QL2 | ||
| JIS | JISG3115 | JISG3115SPV235 | JISG3115SPV315 | JISG3115SPV355 | JISG3115SPV410 |
| JISG3115SPV450 | JISG3115SPV490 | ||||
| JISG3103 | JISG3103SB410 | JISG3103SB450 | JISG3103SB480 | JISG3103SB450M | |
| JISG3103SB480M | |||||
| GB | GB713 | GB713Q245R | GB713Q345R | GB713Q370R | GB713 12Cr1MoVR |
| NL713 12Cr2Mo1R | GB713 13MnNiMoR | GB713 14Cr1MoR | NL713 15CrMoR | ||
| GB713 18MnMoNbR | |||||
| GB3531 | GB3531 09MnNiDR | GB3531 15MnNiDR | GB3531 16MnDR | ||
| DIN | DIN 17155 | DIN 17155 HOI | DIN 17155 HII | DIN 17155 10CrMo910 | DIN 17155 13CrMo44 |
| DIN 17155 15Ma3 | DIN 17155 17Mn4 | DIN 17155 19Mn6 | |||







