S690is een constructiestaal met hoge-sterkte en een minimale rekgrens van 690 MPa, gespecificeerd in de norm EN 10025-6. Het is een geblust en getemperd staal, wat betekent dat het een warmtebehandelingsproces ondergaat om zijn hoge sterkte en uitstekende taaiheid te bereiken, zelfs bij lage temperaturen. Dit maakt lichtere, efficiëntere structurele ontwerpen mogelijk en wordt gebruikt in toepassingen zoals bruggen, kranen en hoge gebouwen.
Norm:EN 10025-6
Kwaliteit:S690Q/S690QL/S690QL1
Classificatie: Hoogwaardig constructiestaal-.
Product:Fijn-korrelige stalen post-afschrikken en ontlaten.
Specificatie (mm):THK: 3 tot 300, Breedte: 1500 tot 4050, Lengte: 3000 tot 27000
Chemische samenstelling
-
EN 10025-2 S690Q Chemische samenstelling van platen en platen
| C | Si | Мn | P | S | N | B | Сr | Сu | Мо | Nb | Ni | V |
| 0,20 maximaal(%) | 0,80 maximaal(%) | 1,70 maximaal(%) | 0.020-0.025 | 0.010-0.015 | 0,015 maximaal (%) | 0,005 maximaal (%) | 1,50 maximaal(%) | 0,50 maximaal(%) | 0,70 maximaal(%) | 0,06 maximaal (%) | 2,00 maximaal(%) | 0,12 maximaal (%) |
-
S690QL - Chemische samenstelling
De chemische samenstelling van S690QL vindt u in de onderstaande tabel.
| Element | Percentage % | Element | Percentage % |
| C | 0.20 | Cu | 0.50 |
| Si | 0.80 | ma | 0.70 |
| Mn | 1.70 | Aantal* | 0.06 |
| P | 0.025 | Ni | 2.0 |
| S | 0.015 | Ti* | 0.05 |
| N | 0.015 | V* | 0.12 |
| B | 0.0050 | Zr* | 0.15 |
| Cr | 1.50 |
-
Chemische samenstelling % staal S690QL1 (1.8988): EN 10025-6-2004
| Nominale dikte |
| C | Si | Mn | Ni | P | S | Cr | ma | V | N | Nb | Ti | Cu | Zr | B | CEV |
| maximaal 0,2 | maximaal 0,8 | maximaal 1,7 | maximaal 2 | maximaal 0,02 | maximaal 0,01 | maximaal 1,5 | maximaal 0,7 | maximaal 0,12 | maximaal 0,015 | maximaal 0,06 | maximaal 0,05 | maximaal 0,5 | maximaal 0,15 | maximaal 0,005 | maximaal 0,83 |
Mechanische eigenschappen
-
EN 10025-2 S690Q Mechanische eigenschappen van platen en platen
| Staalkwaliteit | Dikte, mm | Vloeisterkte, min MPa | Treksterkte, MPa | Verlenging, min % |
| S690QL | Groter dan of gelijk aan 8 t. Kleiner dan of gelijk aan 50 | 690 | 770-940 | 14 |
-
S690QL - Mechanische eigenschappen
De mechanische eigenschappen van S690QL worden uiteengezet in de onderstaande tabel.
| Aanduiding | Mechanische eigenschappen (omgevingstemperatuur) | |||||||
| Stalen naam | Stalen nummer | Min. Opbrengststerkte Reh MPa | Treksterkte Rm MPa | Min. % verlenging na breuk | ||||
| Nominale dikte (mm) | Nominale dikte (mm) | |||||||
| Groter dan of gelijk aan 3 Kleiner dan of gelijk aan 50 | Groter dan of gelijk aan 50 Kleiner dan of gelijk aan 100 | Groter dan of gelijk aan 100 Kleiner dan of gelijk aan 150 | Groter dan of gelijk aan 3 Kleiner dan of gelijk aan 50 | Groter dan of gelijk aan 50 Kleiner dan of gelijk aan 100 | Groter dan of gelijk aan 100 Kleiner dan of gelijk aan 150 | |||
| S690QL | 1.8931 | 690 | 650 | 630 | 770/940 | 760/930 | 710/900 | 14 |
-
Mechanische eigenschappen van staal S690QL1 (1.8988)
| Nominale dikte (mm): | 3 - 50 | 50 - 100 | 100 - 150 |
| Kamer- Treksterkte (MPa) | 770-940 | 760-930 | 710-900 |
| Nominale dikte (mm): | 3 - 50 | 50 - 100 | 100 - 150 |
| ReH- Minimale vloeigrens (MPa) | 690 | 650 | 630 |
| Kv- Impactenergie (J) lengtegraad, | 0 graad 60 |
-20 graden 50 |
-40 graden 40 |
-60 graden 30 |
| A- Min. verlenging Lo=5,65 √ Dus (%) | 14 |
De belangrijkste kenmerken van de S690Q/QL/QL1-staalsoorten zijn onder meer:
Ultra-hoge vloeigrens: Deze staalsoorten vertonen extreem hoge minimale vloeisterktes, waarbij S690Q begint bij 690 MPa, S690QL bij 770 MPa en S690QL1 bij 890 MPa. Dit maakt ze ideaal voor dragende constructies-, zoals bruggen, kranen en offshore-platforms.- Lage-temperatuurtaaiheidVooral S690QL1-staal is ontworpen om zijn hoge sterkte te behouden, zelfs bij lage temperaturen, waardoor het geschikt is voor toepassingen in arctische of koude omgevingen.
- Fijne-korrelige structuur: Deze soorten hebben vaak een fijn{0}}korrelige microstructuur, die hun mechanische eigenschappen verbetert, waaronder slagvastheid en weerstand tegen vermoeiing.
- Lasbaarheid: Ondanks hun hoge sterkte staan de staalsoorten S690Q/QL/QL1 bekend om hun goede lasbaarheid. Er kunnen echter speciale voorzorgsmaatregelen en lasprocedures nodig zijn om lasverbindingen van hoge-kwaliteit te garanderen.
- Veelzijdigheid: Deze staalsoorten zijn veelzijdig en vinden toepassingen in een verscheidenheid aan industrieën, waaronder de bouw, mijnbouw en de productie van zware machines. Ze worden gebruikt voor kritische structurele componenten, zoals kraanarmen, drukvaten en steunconstructies.
- Naleving van normen: S690Q/QL/QL1 staal voldoet aan de Europese normen (EN 10025-6), waardoor consistente kwaliteit en prestaties worden gegarandeerd in veeleisende structurele toepassingen.
- Kwaliteitsborging: Fabrikanten van deze staalsoorten volgen strenge kwaliteitscontroleprocedures om de betrouwbaarheid en veiligheid van het materiaal te garanderen, vooral bij kritieke belasting-draagtoepassingen.
Samenvattend staan de S690Q/QL/QL1-staalsoorten bekend om hun uitzonderlijke sterkte en taaiheid, waardoor ze onmisbaar zijn in bouw- en technische projecten waar hoogwaardige materialen- vereist zijn. Hun vermogen om de structurele integriteit te behouden onder zware belastingen en ongunstige omstandigheden draagt bij aan de veiligheid en betrouwbaarheid van verschillende industriële en bouwtoepassingen.
Toepassingen vanS690Q/QL/QL1Staal met ultrahoge sterkte
Bouw en Infrastructuur
In de bouwsector wordt de S690Q/QL/QL1 gebruikt voor bouwconstructies die een hoog draagvermogen en hoge veerkracht- vereisen, zoals bruggen, hoge- gebouwen en stadions. Het vermogen om zware belastingen te weerstaan zonder de structurele integriteit in gevaar te brengen, maakt het tot een materiaal van onschatbare waarde voor infrastructuurprojecten.
Zware machines en uitrusting
De productie van zware machines, waaronder kranen, grondverzet-machines en mijnbouwmachines, profiteert van de hoge sterkte en duurzaamheid van de S690Q/QL/QL1L. Het zorgt ervoor dat deze machines onder extreme omstandigheden kunnen functioneren en zware lasten efficiënt kunnen vervoeren.
Transport en auto-industrie
In de transportsector wordt de S690Q/QL/QL1 gebruikt om onderdelen te produceren voor zware- vrachtwagens, aanhangwagens en andere voertuigen die meer sterkte en duurzaamheid vereisen. Het gebruik ervan leidt tot veiligere, betrouwbaardere voertuigen die veeleisende taken kunnen uitvoeren.
Samenwerken met AJ Marshall voor succes
S690Q/QL/QL1-staal met ultrahoge sterkte onderscheidt zich als materiaal bij uitstek voor tal van toepassingen met hoge- prestaties vanwege de uitzonderlijke sterkte, taaiheid, lasbaarheid en weerstand tegen slijtage. De voordelen gaan verder dan alleen de prestaties: ze bieden kostenbesparingen en een langere levensduur, waardoor het een uitstekende investering is voor elk project dat superieure materiaaleigenschappen vereist. Of het nu gaat om de bouw, zware machines of transport, de S690Q/QL/QL1 biedt de betrouwbaarheid en efficiëntie die nodig zijn om aan de hedendaagse technische uitdagingen te voldoen.
Als u meer wilt weten over de producten van GNEE, kunt u een e-mail sturen naaralloy@gneesteelgroup.com. Wij helpen u graag verder.
Veelgestelde vragen
Wat is het verschil tussen de S690Q en de S690QL?
S690Q: Minimale slagvastheid getest bij -20 graden (30J gemiddeld). → Typisch gebruik: Kranen in gematigde klimaten, steengroeveapparatuur. S690QL: Gecertificeerd voor -40 graden en lager (slagvastheid groter dan of gelijk aan 40J). → Kritiek gebruik: pijpleidingen in het Noordpoolgebied, offshore-platforms, mijnbouwvoertuigen in Siberië.
Welke kwaliteit is S690QL-materiaal?
S690QL is een geharde en getemperde staalsoort met hoge sterkte die voldoet aan de staalspecificatie EN 10025. De aanduiding S690QL verwijst naar een minimale vloeigrens van 690 MPa.
Wat is staal van S690-kwaliteit?
S690 staalplaat met hoog rendement en fijnkorrelige staalplaat is een zeer sterk, gehard en getemperd constructiestaal met fijne- korrels. Constructiestaal S690 wordt toegepast in constructies die zeer zware belastingen moeten kunnen weerstaan. Deze kwaliteit is bedoeld voor constructies waarbij gewichtsbesparing belangrijk is.
Wat is het equivalent van S690-staal?
Geschatte equivalenten
ASTM A514, EN 10149-2 kwaliteit S700MC, AS/NZS 3579 klasse 700, AM 700, bislegering 80.
Wat is de prijs van S690QL-materiaal?
S690QL stalen platen met hoge sterkte, dikte: 5 mm tot 150 mm voor ₹ 135/kilogram in Mumbai.
Wat is de hardheid van S690 QL-staal?
S690QL staalaandeelhouders en leveranciers. S690QL is een gehard en getemperd staal met hoge sterkte dat wordt geleverd in volledige platen of gesneden stukken en wordt geleverd in heel Groot-Brittannië. Met zijn hoge opbrengst van minimaal 690 MPa biedt het een betere sterkte dan standaard koolstofstaalsoorten.
Wat is het effectieve gebruik van S690-staal met hoge sterkte in de bouw?
De S690-staalsoorten met hoge sterkte hebben een uitstekende sterkte-tot-eigen-gewichtsverhouding en zijn zeer efficiënt voor gebruik in zwaarbelaste constructies. Typische toepassingen zijn palen en kolommen in gebouwen en steunelementen in bruggen.
Wat is het verschil tussen de S890QL en de S690QL?
S690QL, S890QL en S960QL zijn allemaal watergeharde en getemperde staalsoorten die voldoen aan de EN10025:6:2004-specificatie. Deze ultrahogesterktestaalsoorten hebben een minimale vloeigrens van respectievelijk 690 MPa, 890 MPa en 960 MPa, waardoor ze ideaal zijn voor gebruik in de transportsector.
Wat is het verschil tussen de S700MC en de S690ql?
Het S700MC-staal is in feite een constructiestaalplaat die speciaal is ontwikkeld voor toepassingen die een hoge vloeigrens vereisen. Ze worden gebruikt voor verschillende dragende toepassingen. De S690ql is een laaggelegeerd constructiestaal met een hoge sterkte en goede lasbaarheid.
Wat is de vloeigrens van s690-staal?
690 MPa.
Vloeigrens van 690 MPa. Gebruikt in constructies die extreem zware lasten dragen, zoals bruggen, offshore booreilanden en gebouwen, maar ook in zwaar bouwmaterieel en kranen.
| Koolstofsoorten en laag{0}}gelegeerd hoog-staal geleverd door GNEE | |||||
| ASTM/ASME | ASTM A36/A36M | ASTM A36 | |||
| ASTM A283/A283M | ASTM A283 klasse A | ASTM A283 klasse B | ASTM A283 klasse C | ASTM A283 klasse D | |
| ASTM A514/A514M | ASTM A514 klasse A | ASTM A514 klasse B | ASTM A514 klasse C | ASTM A514 klasse E | |
| ASTM A514 klasse F | ASTM A514 klasse H | ASTM A514 klasse J | ASTM A514 klasse K | ||
| ASTM A514 klasse M | ASTM A514 klasse P | ASTM A514 klasse Q | ASTM A514 Rang R | ||
| ASTM A514 klasse S | ASTM A514 klasse T | ||||
| ASTM A572/A572M | ASTM A572 klasse 42 | ASTM A572 klasse 50 | ASTM A572 klasse 55 | ASTM A572 klasse 60 | |
| ASTM A572 klasse 65 | |||||
| ASTM A573/A573M | ASTM A573 klasse 58 | ASTM A573 klasse 65 | ASTM A573 klasse 70 | ||
| ASTM A588/A588M | ASTM A588 klasse A | ASTM A588 klasse B | ASTM A588 klasse C | ASTM A588 klasse K | |
| ASTM A633/A633M | ASTM A633 klasse A | ASTM A633 klasse C | ASTM A633 klasse D | ASTM A633 klasse E | |
| ASTM A656/A656M | ASTM A656 klasse 50 | ASTM A656 klasse 60 | ASTM A656 klasse 70 | ASTM A656 klasse 80 | |
| ASTM A709/A709M | ASTM A709 klasse 36 | ASTM A709 klasse 50 | ASTM A709 klasse 50S | ASTM A709 klasse 50W | |
| ASTM A709 kwaliteit HPS 50W | ASTM A709 kwaliteit HPS 70W | ASTM A709 klasse 100 | ASTM A709 kwaliteit 100W | ||
| ASTM A709 kwaliteit HPS 100W | |||||
| ASME SA36/SA36M | ASME SA36 | ||||
| ASME SA283/SA283M | ASME SA283 klasse A | ASME SA283 klasse B | ASME SA283 klasse C | ASME SA283 klasse D | |
| ASME SA514/SA514M | ASME SA514 klasse A | ASME SA514 klasse B | ASME SA514 klasse C | ASME SA514 klasse E | |
| ASME SA514 klasse F | ASME SA514 klasse H | ASME SA514 klasse J | ASME SA514 klasse K | ||
| ASME SA514 klasse M | ASME SA514 klasse P | ASME SA514 klasse Q | ASME SA514 klasse R | ||
| ASME SA514 klasse S | ASME SA514 klasse T | ||||
| ASME SA572/SA572M | ASME SA572 klasse 42 | ASME SA572 klasse 50 | ASME SA572 klasse 55 | ASME SA572 klasse 60 | |
| ASME SA572 klasse 65 | |||||
| ASME SA573/SA573M | ASME SA573 klasse 58 | ASME SA573 klasse 65 | ASME SA573 klasse 70 | ||
| ASME SA588/SA588M | ASME SA588 klasse A | ASME SA588 klasse B | ASME SA588 klasse C | ASME SA588 klasse K | |
| ASME SA633/SA633M | ASME SA633 klasse A | ASME SA633 klasse C | ASME SA633 klasse D | ASME SA633 klasse E | |
| ASME SA656/SA656M | ASME SA656 klasse 50 | ASME SA656 klasse 60 | ASME SA656 klasse 70 | ASME SA656 klasse 80 | |
| ASME SA709/SA709M | ASME SA709 klasse 36 | ASME SA709 klasse 50 | ASME SA709 klasse jaren '50 | ASME SA709 klasse 50W | |
| ASME SA709 kwaliteit HPS 50W | ASME SA709 kwaliteit HPS 70W | ASME SA709 klasse 100 | ASME SA709 klasse 100W | ||
| ASME SA709 kwaliteit HPS 100W | |||||
| EN10025 | EN10025-2 | EN10025-2 S235J0 | EN10025-2 S275J0 | EN10025-2 S355J0 | EN10025-2 S355K2 |
| EN10025-2 S235JR | EN10025-2 S275JR | EN10025-2 S355JR | EN10025-2 S420J0 | ||
| EN10025-2 S235J2 | EN10025-2 S275J2 | EN10025-2 S355J2 | |||
| EN10025-3 | EN10025-3 S275N | EN10025-3 S355N | EN10025-3 S420N | EN10025-3 S460N | |
| EN10025-3 S275NL | EN10025-3 S355NL | EN10025-3 S420NL | EN10025-3 S460NL | ||
| EN10025-4 | EN10025-4 S275M | EN10025-4 S355M | EN10025-4 S420M | EN10025-4 S460M | |
| EN10025-4 S275ML | EN10025-4 S355ML | EN10025-4 S420ML | EN10025-4 S460ML | ||
| EN10025-6 | EN10025-6 S460Q | EN10025-6 S460QL | EN10025-6 S460QL1 | EN10025-6 S500Q | |
| EN10025-6 S500QL | EN10025-6 S500QL1 | EN10025-6 S550Q | EN10025-6 S550QL | ||
| EN10025-6 S550QL1 | EN10025-6 S620Q | EN10025-6 S620QL | EN10025-6 S620QL1 | ||
| EN10025-6 S690Q | EN10025-6 S690QL | EN10025-6 S690Q1 | EN10025-6 S890Q | ||
| EN10025-6 S890QL | EN10025-6 S890QL1 | EN10025-6 S960Q | EN10025-6 S960QL | ||
| EN 10149 | EN 10149-2 | S315MC | S355MC | S420MC | S460MC |
| S500MC | S550MC | S600MC | S650MC | ||
| S700MC | S900MC | S960MC | |||
| JIS | JISG3101 | JISG3101SS330 | JISG3101SS400 | JISG3101SS490 | JISG3101SS540 |
| JISG3106 | JISG3106SM400A | JISG3106SM400B | JISG3106SM400C | JISG3106SM490A | |
| JISG3106SM490YA | JISG3106SM490B | JIS G3106 SM490YB | JISG3106SM490C | ||
| JISG3106SM520B | JISG3106SM520C | JISG3106SM570 | |||
| DIN | DIN 17100 | DIN17100 St52-3 | DIN17100 St37-2 | DIN17100 St37-3 | DIN17100 RSt37-2 |
| DIN17100 USt37-2 | |||||
| DIN 17102 | DIN17102 StE315 | DIN17102 EStE315 | DIN17102 TStE315 | DIN17102 WStE315 | |
| DIN17102 StE355 | DIN17102 EStE355 | DIN17102 TStE355 | DIN17102 WStE355 | ||
| DIN17102 StE380 | DIN17102 EStE380 | DIN17102 TStE380 | DIN17102 WStE380 | ||
| DIN17102 StE420 | DIN17102 EStE420 | DIN17102 TStE420 | DIN17102 WStE420 | ||
| DIN17102 StE460 | DIN17102 EStE460 | DIN17102 TStE460 | DIN17102 WStE460 | ||
| DIN17102 StE500 | DIN17102 EStE500 | DIN17102 TStE500 | DIN17102 WStE500 | ||
| DIN17102 EStE285 | |||||
| GB | GB/T700 | GB/T700Q235A | GB/T700 Q235B | GB/T700Q235C | GB/T700Q235D |
| GB/T700Q275 | |||||
| GB/T1591 | GB/T1591 Q345A | GB/T1591 Q390A | GB/T1591 Q420A | GB/T1591Q420E | |
| GB/T1591Q345B | GB/T1591Q390B | GB/T1591 Q420B | GB/T1591 Q460C | ||
| GB/T1591 Q345C | GB/T1591 Q390C | GB/T1591 Q420C | GB/T1591Q460D | ||
| GB/T1591 Q345D | GB/T1591Q390D | GB/T1591Q420D | GB/T1591 Q460E | ||
| GB/T1591 Q345E | GB/T1591Q390E | ||||
| GB/T16270 | GB/T16270 Q550C | GB/T16270Q550D | GB/T16270Q550E | GB/T16270 Q550F | |
| GB/T16270 Q620C | GB/T16270Q620D | GB/T16270Q620E | GB/T16270Q620F | ||
| GB/T16270Q690C | GB/T16270Q690D | GB/T16270Q690E | GB/T16270Q690F | ||
| GB/T16270 Q800C | GB/T16270Q800D | GB/T16270 Q800E | GB/T16270 Q800F | ||
| GB/T16270 Q890C | GB/T16270Q890D | GB/T16270 Q890E | GB/T16270Q890F | ||
| GB/T16270Q960C | GB/T16270Q960D | GB/T16270 Q960E | GB/T16270 Q960F | ||
| GB/T16270 Q500 | |||||







