SS400 is een algemeen constructiestaal (JIS-standaard) dat bekend staat om zijn goede lasbaarheid en vervormbaarheid met een vloeigrens van ~245 MPa, terwijl S690Q is een hoog-gehard en getemperd staal (EN-norm) met een aanzienlijk hogere vloeigrens (groter dan of gelijk aan 690 MPa), uitstekende taaiheid en geschiktheid voor zware-, energie--efficiënte constructies, waardoor de S690Q veel sterker maar ook specialer en duurder is dan de veelzijdige, standaard SS400.
S690Q warmgewalste plaat van gelegeerd staal
S690Q is een hoog{1}}laaggelegeerd staal dat een breed scala aan toepassingen kent in de bouw, bruggen, machines en drukvaten.
- EN10025-6 S690Q stalen plaat met hoge sterkte Chemische samenstelling:
| Cijfer | C % | Si% | Mn % | P % | S % | N % | B % | Cr% |
| S690Q | 0.200 | 0.800 | 1.700 | 0.025 | 0.015 | 0.015 | 0.005 | 1.500 |
| Cu% | Ma% | Aantal% | Ni% | Ti% | V % | Zr% | ||
| 0.500 | 0.700 | 0.060 | 2.000 | 0.050 | 0.120 | 0.150 |
- EN10025-6 S690Q mechanische eigenschappen van staalplaten met hoge treksterkte:
| Cijfer | Dikte | Min. opbrengst | Treksterkte | Verlenging | Minimale impactenergie | |
| S690Q | 8 mm-50 mm | Min. 690 MPa | 770-940 MPa | 14% | -20 | Min 30J |
| 51 mm-100 mm | Min. 650 MPa | 760-930 MPa | 14% | -20 | Min 30J | |
| 101 mm-150 mm | Min. 630 MPa | 710-900 MPa | 14% | -20 | Min 30J |
De corrosieweerstand van S690Q wordt voornamelijk beïnvloed door het koolstofgehalte en de legeringselementen. Vanwege het lage koolstofgehalte heeft S690Q een goede corrosieweerstand, vooral in atmosferische omgevingen en matig corrosieve media. In meer corrosieve omgevingen kunnen echter passende anti-corrosiemaatregelen nodig zijn om de corrosieweerstand te verbeteren.
S690Q wordt veel gebruikt in verschillende technische gebieden, zoals de bouw, bruggen, machines en drukvaten.
S690Q is een hoog{1}}laaggelegeerd staal met uitstekende eigenschappen, dat een breed scala aan toepassingen kent op het gebied van constructie, bruggen, machines en drukvaten. Het begrijpen van de samenstelling, mechanische eigenschappen, proceseigenschappen, corrosieweerstand en toepassingsgebieden zal helpen dit materiaal beter te begrijpen en te gebruiken.

SS400 structurele stalen plaat
SS400-staalplaat is een veelgebruikt constructiestaal dat bekend staat om zijn veelzijdigheid, kosteneffectiviteit en betrouwbare mechanische eigenschappen. SS400, afkomstig uit de Japanse industriële standaard (JIS G3101), is een staal met een laag-koolstofgehalte dat vaak wordt gebruikt in de bouw, bruggen, gebouwen en andere structurele technische projecten. Deze gids onderzoekt de belangrijkste eigenschappen, toepassingen en overwegingen van SS400-staalplaten, geoptimaliseerd voor professionals die op zoek zijn naar inzicht in structurele staaloplossingen.
SS400 Structurele plaat Chemische samenstelling:
| C Minder dan of gelijk aan maximaal 16 mm | C>Maximaal 16 mm | Ja max | Mn max | Pmax. | S maximaal. |
| 0.17 | 0.20 | – | 1.40 | 0.045 | 0.045 |
SS400 stalen plaat mechanische eigenschappen:
| Cijfer | Opbrengststerkte min. (Mpa) |
Treksterkte MPa |
Verlenging min. % |
Slagvastheid min. [J] | |||
| Dikte <16 mm | Dikte Groter dan of gelijk aan 16 mm | Dikte <5 mm | Dikte 5-16 mm | Dikte Groter dan of gelijk aan 16 mm | |||
| SS400 | 245 | 235 | 400-510 | 21 | 17 | 21 | - |
Toepassingen van SS400-staalplaat in de bouwtechniek
SS400-staalplaten worden op grote schaal gebruikt in verschillende structurele projecten vanwege hun kosteneffectiviteit en betrouwbare prestaties. Veel voorkomende toepassingen zijn onder meer:
Bouwframes: Gebruikt in kolommen, balken en vloerplaten voor commerciële en residentiële gebouwen.
Brugconstructie: toegepast in brugliggers en steunen vanwege de sterkte en lasbaarheid ervan.
Industriële constructies: Ideaal voor magazijnen, fabrieken en platforms voor zwaar materieel.
Scheepsbouw en maritieme constructies: gebruikt in niet-kritische componenten vanwege de corrosiebestendigheid met de juiste coating.
Algemene fabricage: Geschikt voor het vervaardigen van beugels, basisplaten en andere structurele componenten.
De veelzijdigheid van SS400 maakt het tot een materiaal bij uitstek voor projecten die betrouwbare, kosten-efficiënte staaloplossingen vereisen.
Trefwoorden: SS400 staaltoepassingen, constructiestaal voor gebouwen, brugconstructiestaal, SS400 plaatgebruik
Voordelen van het gebruik van SS400-staalplaat
SS400-staal biedt verschillende voordelen voor structurele projecten:
Kosten-Effectiviteit: betaalbaar in vergelijking met hoge- staalsoorten, waardoor de projectkosten worden verlaagd.
Lasbaarheid: Laag koolstofgehalte zorgt in de meeste gevallen voor uitstekende lasbaarheid zonder voorverwarmen.
Vervormbaarheid: Gemakkelijk gevormd en gefabriceerd in verschillende structurele componenten.
Beschikbaarheid: Op grote schaal verkrijgbaar in verschillende diktes en maten, waardoor de betrouwbaarheid van de supply chain wordt gegarandeerd.
Veelzijdigheid: Geschikt voor een breed scala aan structurele en industriële toepassingen.
Deze voordelen maken de SS400 tot een praktische keuze voor ingenieurs die een balans vinden tussen prestaties en budgetbeperkingen.
Wanneer kies je welke?
| Selectiefactor | Kies SS400 wanneer... | Kies S690Q wanneer... |
|---|---|---|
| Laadvereiste | Lichte tot middelzware belasting | Zware lasten, kritische constructies |
| Gewichtsbeperking | Geen strikte gewichtslimiet | Gewichtsreductie is cruciaal (bijvoorbeeld mobiele machines) |
| Omgevingsomstandigheden | Omgevingstemperaturen, niet-corrosief | Extreme temperaturen, hoge stress |
| Ontwerpfilosofie | Kostenprioriteit, eenvoudige structuren | Prestatieprioriteit, geavanceerde techniek |
| Levenscyclus | Korte tot middellange levensduur | Infrastructuur op lange- termijn (15+ jaar) |
Samenvatting: Belangrijkste onderscheidingen
SS400 is uw keuze-algemene-, kosteneffectieve- constructiebehoeften. Het biedt betrouwbare prestaties tegen een betaalbare prijs, waardoor het ideaal is voor alledaagse structurele toepassingen waarbij hoge sterkte niet essentieel is.
S690Q vertegenwoordigt echtergeavanceerde-technologie met hoge-sterkte. Het levert uitzonderlijke sterkte-/{2}}gewichtsverhoudingen en milieubestendigheid, wat de premium prijs rechtvaardigt in toepassingen waar prestaties, duurzaamheid en veiligheid van het grootste belang zijn.
Als u meer wilt weten over de producten van GNEE, kunt u een e-mail sturen naaralloy@gneesteelgroup.com. Wij helpen u graag verder.
Veelgestelde vragen
Wat is het verschil tussen de S690Q en de S690QL?
S690Q: Minimale slagvastheid getest bij -20 graden (30J gemiddeld). → Typisch gebruik: Kranen in gematigde klimaten, steengroeveapparatuur. S690QL: Gecertificeerd voor -40 graden en lager (slagvastheid groter dan of gelijk aan 40J). → Kritiek gebruik: pijpleidingen in het Noordpoolgebied, offshore-platforms, mijnbouwvoertuigen in Siberië.
Welke kwaliteit is S690QL-materiaal?
S690QL is een geharde en getemperde staalsoort met hoge sterkte die voldoet aan de staalspecificatie EN 10025. De aanduiding S690QL verwijst naar een minimale vloeigrens van 690 MPa.
Wat is staal van S690-kwaliteit?
S690 staalplaat met hoog rendement en fijnkorrelige staalplaat is een zeer sterk, gehard en getemperd constructiestaal met fijne- korrels. Constructiestaal S690 wordt toegepast in constructies die zeer zware belastingen moeten kunnen weerstaan. Deze kwaliteit is bedoeld voor constructies waarbij gewichtsbesparing belangrijk is.
Wat is het equivalent van S690-staal?
Geschatte equivalenten
ASTM A514, EN 10149-2 kwaliteit S700MC, AS/NZS 3579 klasse 700, AM 700, bislegering 80.
Wat is de prijs van S690QL-materiaal?
S690QL-platen van hoogwaardig staal, dikte: 5 mm tot 150 mm bij 5.600-13.500 CNY per ton (ca. . 5.6-13.5 CNY per kilogram)/440-900 USD per ton (ca. . 0.44-0.90 USD per kilogram)
Wat is de hardheid van S690 QL-staal?
S690QL staalaandeelhouders en leveranciers. S690QL is een gehard en getemperd staal met hoge sterkte dat wordt geleverd in volledige platen of gesneden stukken en wordt geleverd in heel Groot-Brittannië. Met zijn hoge opbrengst van minimaal 690 MPa biedt het een betere sterkte dan standaard koolstofstaalsoorten.
Wat is het effectieve gebruik van S690-staal met hoge sterkte in de bouw?
De S690-staalsoorten met hoge sterkte hebben een uitstekende sterkte-tot-eigen-gewichtsverhouding en zijn zeer efficiënt voor gebruik in zwaarbelaste constructies. Typische toepassingen zijn palen en kolommen in gebouwen en steunelementen in bruggen.
Wat is het verschil tussen de S890QL en de S690QL?
S690QL, S890QL en S960QL zijn allemaal watergeharde en getemperde staalsoorten die voldoen aan de EN10025:6:2004-specificatie. Deze ultrahogesterktestaalsoorten hebben een minimale vloeigrens van respectievelijk 690 MPa, 890 MPa en 960 MPa, waardoor ze ideaal zijn voor gebruik in de transportsector.
Wat is het verschil tussen de S700MC en de S690ql?
Het S700MC-staal is in feite een constructiestaalplaat die speciaal is ontwikkeld voor toepassingen die een hoge vloeigrens vereisen. Ze worden gebruikt voor verschillende dragende toepassingen. De S690ql is een laaggelegeerd constructiestaal met een hoge sterkte en goede lasbaarheid.
Wat is de vloeigrens van s690-staal?
690 MPa.
Vloeigrens van 690 MPa. Gebruikt in constructies die extreem zware lasten dragen, zoals bruggen, offshore booreilanden en gebouwen, maar ook in zwaar bouwmaterieel en kranen.
| Andere stalen plaat | ||||
| Naam | Materiaal | Specificatie (mm) | Ton | Opmerking |
| Beklede stalen plaat | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (plaat op basis), 1-50 mm (samengestelde plaat) | / | UT, AR, TMCP.Genormaliseerd, gehard en gehard, Z-richtingstest, Charpy V-KerkslagtestDe test van derden, gecoat of kogelstralen en schilderen. |
| Lage legering | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normaliseren, getemperd, gecontroleerd walsen, warmwalsen, warmwalsen, 1e inspectie, 2e inspectie, 3e inspectie |
| Drukvatplaat | Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA285, SA387Gr11, SA387Gr12, SA387Gr22, P265,P295,P355GH,Q245R(R-HIC),Q345R(R-HIC) | 3 - 300 | 8650 | Normaliseren, getemperd, gecontroleerd walsen, warmwalsen, warmwalsen, 1e inspectie, 2e inspectie, 3e inspectie |
| Hoge-plaat met hoge sterkte | WH785D/E,Q960D/E, Q890D/E,WH60D/E,WH70B,Q550D,Q590D,Q690D/E | 8 - 120 | 3086.352 | Gedoofd en getemperd |
| Slijtvaste-plaat | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Gedoofd en getemperd |
| Brugplaat | Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 | 8 - 200 | 2853.621 | Heetwalsen, genormaliseerd, warmwalsen, gecontroleerd walsen, gedoofd en getemperd + taaiheid en broosheid |







