Overzicht
SA612en SA602 worden vaak verward vanwege hun vergelijkbare naamgeving, maar ze behoren tot totaal verschillende technische domeinen.

SA612 is een staalplaat van drukvaten, terwijl SA602 geen staalsoort is en vaak wordt gebruikt om te verwijzen naar een elektronisch componentmodel. Het begrijpen van dit onderscheid is van cruciaal belang bij het selecteren van materialen of componenten voor technische projecten.
De details van SA612 stalen plaat
Toepassingsgebied
SA612 is een stalen plaat van koolstof-mangaan-silicium (C-Mn-Si), ontworpen voor gelaste drukvaten die werken bij gematigde en lagere temperaturen.
Het wordt veel gebruikt in industrieën zoals:
Olie en gas
Petrochemische en chemische verwerking
Energieopwekking en ketelproductie
Fabricage van drukvaten en opslagtanks
Typische uitrusting omvat:
Reactoren en scheiders
Warmtewisselaars
Bolvormige tanks en olie- en gasopslagtanks
Ketels en andere drukhoudende componenten-
Prestatiekenmerken
SA612 stalen plaat biedt:
Hoge treksterkte en vloeigrens voor druk-lagergebruik
Goede rek- en kerftaaiheid, geschikt voor gebruik bij lage- temperaturen
Stabiele mechanische eigenschappen na normalisatie
Goede lasbaarheid volgens ASME-gekwalificeerde lasprocedures
Micro-gelegeerde samenstelling (zoals gecontroleerde Nb, V, Ti) voor korrelverfijning en taaiheid
Deze eigenschappen maken SA612 geschikt voor lange-veiligheids-kritische drukapparatuur.
De details van SA602 stalen platen
Toepassingsgebied
SA602 is geen staalsoort of constructiemateriaal. In de meeste technische contexten verwijst SA602 naar elektronische componenten, zoals de SA602A, een laag-VHF monolithische dubbel-gebalanceerde mixer met laag vermogen die gewoonlijk wordt gebruikt in:
RF- en communicatiesystemen
Radio-ontvangers met laag-vermogen
Elektronische apparaten op batterijen-
Prestatiekenmerken
Als we de SA602A als voorbeeld nemen, omvatten de belangrijkste kenmerken:
Zeer laag stroomverbruik
Uitstekend geluidscijfer
Mogelijkheid tot hoge werkfrequentie
Goede versterking, gevoeligheid en signaalstabiliteit
Deze kenmerken hebben totaal geen betrekking op structurele of druk{0}}toepassingen.
Belangrijkste verschillen in één oogopslag
| Item | SA612 | SA602 |
|---|---|---|
| Technisch veld | Drukvat staal | Elektronische componenten |
| Standaard | ASME SA612 / ASTM A612 | Specificaties van halfgeleiderapparaten |
| Materiaaltype | Koolstof-Mn-Si stalen plaat | Geïntegreerde schakeling |
| Hoofdtoepassing | Ketels, drukvaten, tanks | RF- en communicatiesystemen |
| Lastdragend | Ja (druk & stress) | Nee |
| Bedrijfsomgeving | Gematigde en lage temperatuur, druk | Elektronische circuits met laag-vermogen |
SA612 en SA602 zijn fundamenteel verschillend en mogen niet als gelijkwaardige materialen worden vergeleken.
SA612 is een stalen drukvatplaat ontworpen voor mechanische sterkte en veiligheid onder druk, terwijl SA602 verwijst naar elektronische componenten die worden gebruikt in signaalverwerkings- en communicatiesystemen.
Bij het selecteren van materialen of componenten is het essentieel om de juiste norm en toepassing te identificeren om technische en inkoopfouten te voorkomen.

1. Wat is SA612-staalplaat?
SA612-staalplaat is een drukvatstaal van gedood koolstof-mangaan-silicium (C-Mn-Si), geproduceerd in overeenstemming met de ASME SA612/SA612M- en ASTM A612/A612M-normen.
Het is ontworpen voor gelaste drukvaten die bij gematigde en lagere temperaturen werken en een hoge sterkte en betrouwbare taaiheid vereisen.
2. Wat is het typische toepassingstemperatuurbereik van SA612?
SA612-staalplaat is geschikt voor gebruik bij gematigde en lage- temperaturen, en impacttests worden gewoonlijk uitgevoerd bij -40 graden.
Dit maakt SA612 geschikt voor drukvaten die worden blootgesteld aan:
Seizoensgebonden lage temperaturen
Start-thermische cycli op en sluit deze af
Midden-druk, niet-cryogene omgevingen
3. Wat is het diktebereik van SA612-staalplaat?
Volgens ASTM A612/A612M en ASME SA612/SA612M:
Standaard maximale dikte: kleiner dan of gelijk aan 25 mm (1 inch)
Bij industriële productie kunnen SA612-platen worden geleverd in:
Diktebereik: 8 – 120 mm (onder voorbehoud van technische overeenkomst)
| Andere stalen plaat van GNEE | ||||
| Naam | Materiaal | Specificatie (mm) | Ton | Opmerking |
| Beklede stalen plaat | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (plaat op basis), 1-50 mm (samengestelde plaat) | / | UT, AR, TMCP.Genormaliseerd, gehard en gehard, Z-richtingstest, Charpy V-KerkslagtestDe test van derden, gecoat of kogelstralen en schilderen. |
| Lage legering | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normaliseren, getemperd, gecontroleerd walsen, warmwalsen, warmwalsen, 1e inspectie, 2e inspectie, 3e inspectie |
| Drukvatplaat | Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA285, SA387Gr11, SA387Gr12, SA387Gr22, P265,P295,P355GH,Q245R(R-HIC),Q345R(R-HIC) | 3 - 300 | 8650 | Normaliseren, getemperd, gecontroleerd walsen, warmwalsen, warmwalsen, 1e inspectie, 2e inspectie, 3e inspectie |
| Hoge-plaat met hoge sterkte | WH785D/E,Q960D/E, Q890D/E,WH60D/E,WH70B,Q550D,Q590D,Q690D/E | 8 - 120 | 3086.352 | Gedoofd en getemperd |
| Slijtvaste-plaat | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Gedoofd en getemperd |
| Brugplaat | Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 | 8 - 200 | ||







