P460QL1 en P690QL1 zijn hoge-fijnkorrelige-staalsoorten volgens de norm EN 10028-6, ontworpen voor lasbare drukvaten en hoge-apparatuur, die voornamelijk verschillen in sterkte: P460QL1 heeft een minimale vloeigrens van 460 MPa, terwijl P690QL1 een hogere 690 MPa biedt, beide hitte-behandeld (gehard en gehard - 'QL') voor taaiheid bij lage temperaturen (-40 graden).
Chemische samenstelling
|
P460QL1 Chemische samenstelling |
|||||||
|
Cijfer |
Het element Max (%) |
||||||
|
C |
Si |
Mn |
P |
S |
N |
B |
|
|
P460QL1 |
0.18 |
0.50 |
1.70 |
0.020 |
0.010 |
0.015 |
0.005 |
|
ma |
Cu |
Nb |
Ni |
Ti |
V |
Zr |
|
|
0.50 |
0.3 |
0.05 |
0.5 |
0.03 |
0.06 |
0.05 |
|
|
P690QL1 Chemische samenstelling |
|||||||
|
Cijfer |
Het element Max (%) |
||||||
|
C |
Si |
Mn |
P |
S |
N |
B |
|
|
P690QL1 |
0.20 |
0.80 |
1.70 |
0.020 |
0.010 |
0.015 |
0.005 |
|
ma |
Cu |
Nb |
Ni |
Ti |
V |
Cr |
|
|
0.70 |
0.3 |
0.06 |
2.50 |
0.05 |
0.12 |
1.50 |
|
Mechanische eigendom
|
Cijfer |
P460QL1 Mechanische eigenschap |
|||
|
Dikte |
Opbrengst |
Treksterkte |
Verlenging |
|
|
P460QL1 |
mm |
Min MPa |
Mpa |
Min.% |
|
6-50 |
460 |
550-720 |
19% |
|
|
50-100 |
440 |
550-720 |
19% |
|
|
100-150 |
400 |
500-670 |
19% |
|
|
Cijfer |
P690QL1 Mechanische eigenschap |
|||
|
Dikte |
Opbrengst |
Treksterkte |
Verlenging |
|
|
P690QL1 |
mm |
Min MPa |
Mpa |
Min.% |
|
6-50 |
690 |
770-940 |
14% |
|
|
50-100 |
670 |
770-940 |
14% |
|
|
100-150 |
630 |
720-900 |
14% |
|
Belangrijkste kenmerken en verschillen
Norm: Beide vallen onder EN 10028-6, waarin lasbare staalsoorten voor drukdoeleinden worden gespecificeerd.
Warmtebehandeling: 'Q' betekent afgeschrikt, 'L' staat voor taaiheid bij lage- temperaturen (in het bijzonder -40 graden impacttest) en '1' geeft specifieke impactenergie aan (bijvoorbeeld 27J).
Sterkte: Het getal geeft de minimale vloeigrens aan: P460QL1 (460 MPa) versus P690QL1 (690 MPa).
Toepassing: Gebruikt in veeleisende omgevingen met hoge- temperatuur en hoge- druk, zoals ketels en drukvaten, waar goede lasbaarheid cruciaal is.







