Ontdek de belangrijkste verschillen tussen ASTM A537 Klasse 1 en Klasse 2 thermisch-behandelde staalplaten. Deze gids behandelt de chemische samenstelling, mechanische eigenschappen (vloei- en treksterkte) en toepassingen om u te helpen het juiste materiaal voor uw drukvat en structurele projecten te selecteren.

Als ingenieurs, ontwerpers en inkoopspecialisten vormt het selecteren van het juiste materiaal de basis van elk succesvol project, vooral als het gaat om kritische toepassingen zoals drukvaten en offshore-constructies. Vandaag duiken we diep in een van de meest gespecificeerde normen voor dergelijke componenten: ASTM A537-staal.
We zullen specifiek de verschillen tussen ASTM A537 Klasse 1 en ASTM A537 Klasse 2 uiteenzetten, waarbij we ons concentreren op hun chemische samenstelling en mechanische eigenschappen, zodat u een weloverwogen beslissing kunt nemen.
Wat is ASTM A537? Een snel overzicht
ASTM A537 is een standaardspecificatie voor drukvatplaten, warmte-behandeld koolstof-mangaan-siliciumstaal. Het 'hitte-behandelde' aspect is cruciaal- het betekent dat deze platen thermische processen ondergaan (normaliseren, blussen en temperen) om hun sterkte en taaiheid aanzienlijk te verbeteren in vergelijking met standaard koolstofstaalsoorten.
De twee primaire kwaliteiten, Klasse 1 en Klasse 2, voldoen aan verschillende servicevereisten en onderscheiden zich voornamelijk door hun warmtebehandeling en de daaruit voortvloeiende mechanische prestaties.
Chemische samenstelling: de bouwstenen
De chemische samenstelling van een staalsoort bepaalt de lasbaarheid, vervormbaarheid en uiteindelijke prestaties. Voor de chemische samenstelling van ASTM A537-staal worden de vereisten streng gecontroleerd.
De samenstelling voor zowel Klasse 1 als Klasse 2 is zeer vergelijkbaar, omdat het belangrijkste verschil in de warmtebehandeling ligt. De volgende tabel geeft de maximale gewichtspercentages weer:
| Element | ASTM A537 Klasse 1 en Klasse 2 (max.%) |
|---|---|
| Koolstof (C) | 0.24% |
| Mangaan (Mn) | 1.35% |
| Fosfor (P) | 0.035% |
| Zwavel (S) | 0.035% |
| Silicium (Si) | 0.15-0.50% |
Belangrijkste conclusie: het uitgebalanceerde lage-koolstof- en medium-mangaangehalte zorgt voor een goede combinatie van sterkte en lasbaarheid. Het lage fosfor- en zwavelgehalte zorgt voor een betere taaiheid en weerstand tegen verbrossing.
Mechanische eigenschappen: waar het verschil ligt
Dit is het belangrijkste onderscheid tussen de twee klassen. De mechanische eigenschappen zijn een direct gevolg van de warmtebehandeling, waarbij Klasse 2 een rigoureuzer proces ondergaat.
| Mechanische eigendom | ASTM A537 Klasse 1 | ASTM A537 Klasse 2 |
|---|---|---|
| Treksterkte | 70-90 ksi (485-620 MPa) | 80-100 ksi (550-690 MPa) |
| Opbrengststerkte | 50 ksi min (345 MPa min) | 60 ksi min (415 MPa min) |
| Verlenging in 2-inch (%) | 22% min | 22% min |
Het opsplitsen:
ASTM A537 Klasse 1 mechanische eigenschappen worden bereikt door normalisatie. Dit maakt het een uitstekende keuze voor servicedrukvaten met gemiddelde en lage- temperaturen. Het biedt superieure taaiheid en kerfduurzaamheid tegen lagere kosten vergeleken met klasse 2.
ASTM A537 Klasse 2 mechanische eigenschappen worden bereikt door afschrikken en temperen (Q&T). Dit proces levert een hogere opbrengst en treksterkte op, waardoor het ideaal is voor toepassingen waarbij gewichtsvermindering en hogere drukwaarden van cruciaal belang zijn. Denk hierbij aan grote opbergbollen of kritische constructiedelen.
Belangrijkste toepassingen en selectiegids
Hoe kies je?

Kies ASTM A537 Klasse 1 voor:
Drukvaten die werken bij gematigde tot lage temperaturen.
Toepassingen waarbij kosteneffectiviteit- een prioriteit is, maar er behoefte is aan verbeterde eigenschappen die verder gaan dan alleen koolstofstaal.
Kies ASTM A537 Klasse 2 voor:
Hoge-drukschepen vereisen een hogere sterkte-tot-gewichtsverhouding.
Kritieke structurele toepassingen in offshore olie- en gasplatforms.
Componenten waarbij maximale sterkte zonder significante toename van de plaatdikte gewenst is.
Conclusie
Het begrijpen van de nuances tussen ASTM A537 Klasse 1 versus Klasse 2 is niet alleen een academische oefening-het is een cruciale stap in het waarborgen van de veiligheid, efficiëntie en kosteneffectiviteit- van uw technische projecten. Hoewel hun chemie vrijwel identiek is, onderscheiden hun mechanische eigenschappen, aangedreven door warmtebehandeling, hen voor specifieke toepassingen.
Als u meer wilt weten over de producten van GNEE, kunt u een e-mail sturen naaralloy@gneesteelgroup.com.Wij helpen u graag verder.
Wat is A537 Klasse 1-materiaal?
koolstof-mangaan -siliciumstaalmateriaal
ASTM A537 Klasse 1 stalen plaat is eenkoolstof-mangaan -siliciumstaalmateriaaldie een uitstekende sterkte met grote trekspanning tot 450-620 MPa vertoont. De platen zijn zeer veelzijdig en verkrijgbaar in verschillende vormen en maten met een hoge flexibiliteit.
Wat is het verschil tussen ASTM A537 Klasse 1 en Klasse 2?
ASTM A537 / ASME SA537-plaatmateriaal is warmte-behandeld koolstof- mangaan-siliciumstaal.A537 Klasse 1-plaat is genormaliseerd en Klasse 2-plaat is gedoofd en getemperd. A537 koolstofstalen plaat biedt een grotere treksterkte dan ASTM A516. A537-plaat wordt veel gebruikt in de olie- en gas- en petrochemische industrie.
Wat is het equivalent van ASTM A537 CL1?
Wat is het equivalent van ASTM A537 Klasse 1? ASTM A537 Klasse 1 is gelijkwaardig aanASME SA537 Kl. 1, EN P355GH, DIN 19Mn6, JIS SPV355 en andere, met genormaliseerde eigenschappen en opbrengst van ongeveer 345-355 MPa voor drukvaten.
Wat is A537 Klasse 2-materiaal?
ASTM A537 Klasse 2 staal iseen materiaal met een hogere opbrengst en treksterkte dat wordt gebruikt bij de fabricage van drukvaten en stalen ketels. Het staal omvat de legering van koolstof, mangaan en silicium en wordt met behulp van de geharde en getemperde methode met warmte behandeld, waardoor het materiaal zijn reststerkte krijgt
Wat is het verschil tussen SA 537 Klasse 1 en Klasse 2?
Overzicht SA 537 Cl 1 & SA 537 Cl 2
Klasse 1 is genormaliseerd en de treksterkte ligt op het niveau van 70.000 – 90.000.Klasse 2 wordt afgeschrikt en getemperd met een treksterkte van 80.000 – 100.000. Minimale vloeigrens voor klasse 1 is 50.000 en voor klasse 2 is 60.000.
| Soorten drukvatplaten geleverd door GNEE | |||||
| ASTM | ASTM A202/A202M | ASTM A202 klasse A | ASTM A202 klasse B | ||
| ASTM A203/A203M | ASTM A203 klasse A | ASTM A203 klasse B | ASTM A203 klasse D | ASTM A203 klasse E | |
| ASTM A203 klasse F | |||||
| ASTM A204/A204M | ASTM A204 klasse A | ASTM A204 klasse B | ASTM A204 klasse C | ||
| ASTM A285/A285M | ASTM A285 klasse A | ASTM A285 klasse B | ASTM A285 klasse C | ||
| ASTM A299/A299M | ASTM A299 klasse A | ASTM A299 klasse B | |||
| ASTM A302/A302M | ASTM A302 klasse A | ASTM A302 klasse B | ASTM A302 klasse C | ASTM A302 klasse D | |
| ASTM A387/A387M | ASTM A387 Graad 5 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 5 Klasse2 | ASTM A387 Graad 11 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 11 Klasse2 | |
| ASTM A387 Graad 12 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 12 Klasse2 | ASTM A387 klasse 22 klasse 1 | ASTM A387 klasse 22 klasse 2 | ||
| ASTM A515/A515M | ASTM A515 klasse 60 | ASTM A515 klasse 65 | ASTM A515 klasse 70 | ||
| ASTM A516/A516M | ASTM A516 klasse 55 | ASTM A516 klasse 60 | ASTM A516 klasse 65 | ASTM A516 klasse 70 | |
| ASTM A517/A517M | ASTM A517 klasse A | ASTM A517 klasse B | ASTM A517 klasse E | ASTM A517 klasse F | |
| ASTM A517 klasse P | ASTM A517 klasse J | ||||
| ASTM A533/A533M | ASTM A533 klasse A klasse 1 | ASTM A533 klasse B klasse 1 | ASTM A533 klasse C klasse 1 | ASTM A533 klasse D klasse 1 | |
| ASTM A533 klasse A klasse2 | ASTM A533 klasse B klasse 2 | ASTM A533 klasse C klasse 2 | ASTM A533 klasse D klasse 2 | ||
| ASTM A533 Rang A Klasse3 | ASTM A533 klasse B klasse 3 | ASTM A533 klasse C klasse 3 | ASTM A533 klasse D klasse 3 | ||
| ASTM A537/A537M | ASTM A537 Klasse 1 | ASTM A537 Klasse 2 | ASTM A537 Klasse 3 | ||
| ASTM A612/A612M | ASTM A612 | ||||
| ASTM A662/A662M | ASTM A662 klasse A | ASTM A662 klasse B | ASTM A662 klasse C | ||
| NL | EN10028-2 | EN10028-2 P235GH | EN10028-2 P265GH | EN10028-2 P295GH | EN10028-2 P355GH |
| NL10028-2 16MO3 | |||||
| EN10028-3 | EN10028-3 P275N | EN10028-3 P275NH | EN10028-3 P275NL1 | EN10028-3 P275NL2 | |
| EN10028-3 P355N | EN10028-3 P355NH | EN10028-3 P355NL1 | EN10028-3 P355NL2 | ||
| EN10028-3 P460N | EN10028-3 P460NH | EN10028-3 P460NL1 | EN10028-3 P460NL2 | ||
| EN10028-5 | EN10028-5 P355M | EN10028-5 P355ML1 | EN10028-5 P355ML2 | EN10028-5 P420M | |
| EN10028-5 P420ML1 | EN10028-5 P420ML2 | EN10028-5 P460M | EN10028-5 P460ML1 | ||
| EN10028-5 P460ML2 | |||||
| EN10028-6 | EN10028-6 P355Q | EN10028-6 P460Q | EN10028-6 P500Q | EN10028-6 P690Q | |
| EN10028-6 P355QH | EN10028-6 P460QH | EN10028-6 P500QH | EN10028-6 P690QH | ||
| EN10028-6 P355QL1 | EN10028-6 P460QL1 | EN10028-6 P500QL1 | EN10028-6 P690QL1 | ||
| EN10028-6 P355QL2 | EN10028-6 P460QL2 | EN10028-6 P500QL2 | EN10028-6 P690QL2 | ||
| JIS | JISG3115 | JISG3115SPV235 | JISG3115SPV315 | JISG3115SPV355 | JISG3115SPV410 |
| JISG3115SPV450 | JISG3115SPV490 | ||||
| JISG3103 | JISG3103SB410 | JISG3103SB450 | JISG3103SB480 | JISG3103SB450M | |
| JISG3103SB480M | |||||
| GB | GB713 | GB713Q245R | GB713Q345R | GB713Q370R | GB713 12Cr1MoVR |
| NL713 12Cr2Mo1R | GB713 13MnNiMoR | GB713 14Cr1MoR | NL713 15CrMoR | ||
| GB713 18MnMoNbR | |||||
| GB3531 | GB3531 09MnNiDR | GB3531 15MnNiDR | GB3531 16MnDR | ||
| DIN | DIN 17155 | DIN 17155 HOI | DIN 17155 HII | DIN 17155 10CrMo910 | DIN 17155 13CrMo44 |
| DIN 17155 15Ma3 | DIN 17155 17Mn4 | DIN 17155 19Mn6 | |||







