ASME SA387is een standaardspecificatie voor platen van chroom{0}}molybdeenlegering die worden gebruikt voor drukvaten die bij hoge temperaturen werken. De toevoeging van chroom en molybdeen geeft deze platen uitstekende corrosieweerstand en hoge{2}} temperatuursterkte, waardoor ze geschikt zijn voor toepassingen in industrieën zoals de olie- en gasindustrie. Het materiaal is verkrijgbaar in verschillende kwaliteiten, zoals 5, 9, 11, 12 en 22, en valt ook onder de gelijkwaardige ASTM A387-norm.
Staalnorm: ASME SA387/SA387M
Rolling Type: drukvat stalen plaat, ketel stalen plaat
Dikte: 5 mm-300 mm
Breedte: 1500 mm - 4200 mm
Lengte: 3000 mm - 18000 mm
Warmtebehandeling: genormaliseerd + getemperd
SA387Gr5Cl1 STALEN PLAAT
Mechanischeigenschap voor SA387Gr5Cl1 lage temperatuur drukvat stalen plaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 205 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 5 Cl1 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr5Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.15 | 0.55 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.70 | 3.90-6.10 |
SA387Gr5Cl2 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr5Cl2 ketelstaalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 310 | 515-690 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 5 Cl2 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr5Cl2 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.15 | 0.55 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.70 | 3.90-6.10 |

SA387Gr9Cl1 STALEN PLAAT
Mechnische eigenschap voor SA387Gr9Cl1 warmgewalste staalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 205 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 9 Cl1 drukvat stalen plaat
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr9Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.15 | 1.05 | 0.25-0.66 | 0.030 | 0.030 | 0.85-1.15 | 7.90-10.10 |
SA387Gr9Cl2 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr9Cl2 ketelstaalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 310 | 515-690 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 9 Cl2 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr9Cl2 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.15 | 1.05 | 0.25-0.66 | 0.030 | 0.030 | 0.85-1.15 |
7.90-10.10 |

SA387Gr11 Cl1 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr11Cl1 stalen plaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 240 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| 19 | 22 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 11 Cl1 warmgewalste ketelstaalplaat
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr11Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.17 | 0.44-0.86 | 0.35-0.73 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.70 | 0.94-1.56 |
SA387Gr11 Cl2 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr11Cl2 warmgewalste plaat van gelegeerd staal
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 310 | 515-690 | 200 mm | 50 mm |
| 18 | 22 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 11 Cl2 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr11Cl2 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.17 | 0.44-0.86 | 0.35-0.73 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.70 | 0.94-1.56 |


SA387Gr12 Cl1 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr12Cl1 gelegeerde stalen plaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 230 | 380-550 | 200 mm | 50 mm |
| 18 | 22 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 12 Cl1 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr12Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.17 | 0.13-0.45 | 0.35-0.73 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.65 | 0.74-1.21 |
SA387Gr12 Cl2 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr12Cl2 ketelstaalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 275 | 450-585 | 200 mm | 50 mm |
| 19 | 22 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 12 Cl2 lage temperatuur drukvat stalen plaat
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr12Cl2 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.17 | 0.13-0.45 | 0.35-0.73 | 0.035 | 0.035 | 0.40-0.65 | 0.74-1.21 |


SA387Gr21LCl1 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr21LCl1 warmgewalste staalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 205 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
►Chemische samenstelling voor SA387 klasse 21L Cl1 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr21LCl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.12 | 0.50 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.85-1.15 | 2.63-3.37 |
SA387Gr21Cl2 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr21Cl2 ketelstaalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 310 | 515-690 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
►Chemische samenstelling voor SA387 klasse 21 Cl2 drukvat stalen plaat
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr21Cl2 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.15 | 0.50 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.85-1.15 | 2.63-3.37 |


SA387Gr22Cl1 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr22Cl1-ketels en stalen drukvatplaten
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 205 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 22 Cl1 ketelstaalplaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr22Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.04-0.15 | 0.50 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.85-1.15 | 1.88-2.62 |
SA387Gr22LCl1 STALEN PLAAT
Mechanische eigenschap voor SA387Gr22LCl1 ketelstaalplaat
| Opbrengststerkte (groter dan of gelijk aan Mpa) | Treksterkte (Mpa) | Verlenging groter dan of gelijk aan ,% | |
| 205 | 415-585 | 200 mm | 50 mm |
| ... | 18 | ||
Chemische samenstelling voor SA387 klasse 22L Cl1 koolstofstalen plaat (productanalyse max.%)
| Samenstelling van de belangrijkste chemische elementen van SA387Gr22Cl1 | ||||||
| C | Si | Mn | P | S | ma | Cr |
| 0.12 | 0.50 | 0.25-0.66 | 0.035 | 0.035 | 0.85-1.15 | 1.88-2.62 |


Als u meer wilt weten over de producten van GNEE, kunt u een e-mail sturen naaralloy@gneesteelgroup.com. Wij helpen u graag verder.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is A387 klasse 11-materiaal?
A: De ASTM A387-specificatie is de standaardspecificatie voor drukvatplaten, gelegeerd staal, chroom-molybdeen, voornamelijk bedoeld voor gebruik in gelaste ketels en drukvaten die zijn ontworpen voor gebruik bij hoge temperaturen.
Vraag: Wat is SA 387 GR 11 Cl 1-equivalent materiaal?
A: Sa 387 Gr 11 gelijkwaardig materiaal
Met vergelijkbare chroom-, molybdeen- en chemische inhoud vertoont het Sa 387 Gr 11 Cl 1-equivalent materiaal van BS 621B identieke eigenschappen.
Vraag: Welke temperatuur is SA 387 GR 11?
A: Aan de onderkant van het temperatuurbereik worden SA 387 Gr 11 (min. ontlaattemperatuur 1150 graden F) en SA 387 Gr 22 (min. ontlaattemperatuur 1250 graden F) gebruikt. Deze kwaliteiten kunnen worden gespecificeerd in klasse 1 of 2 en kunnen ook worden geleverd in de varianten Normalized & Tempered of Quenched and Tempered.
Vraag: Wat is het verschil tussen SA 387 GR 11 cl1 en cl2?
A: Het verschil tussen SA 387 klasse 11 klasse 1 en klasse 2 plaat ligt in hun mechanische eigenschappen. Ze hebben echter allebei dezelfde chemische samenstelling. De treksterkte en vloeigrens van klasse 2 materiaal is hoger dan die van klasse 1, terwijl de rek voor klasse 1 hoger is vergeleken met klasse 2.
Vraag: Wat is SA 387 klasse 11-materiaal?
A: Samenstelling: ASME SA387 Grade 11 bevat doorgaans ongeveer 1% chroom en 0,5% molybdeen. Deze samenstelling zorgt voor een goede sterkte en weerstand tegen oxidatie bij hoge temperaturen. Mechanische eigenschappen: Treksterkte: minimaal 205 MPa (30.000 psi)
Vraag: Wat is het verschil tussen SA 387 Grade 11 CL 1 en Klasse 2?
A: De chemische samenstelling blijft hetzelfde in zowel Klasse 1 als Klasse 2 (Cl1 en Cl2), maar het enige verschil zit in de mechanische eigenschappen, die in onderstaande tabel worden vermeld.
Vraag: Waarmee is SA 387 Graad 11 Klasse 2 gelijkwaardig?
A: Sa 387 Gr 11-equivalent materiaal is de ASME SA387 op de Amerikaanse markt, waarbij de Europese Unie modules heeft in de kwaliteit 13CrMoSi5-5. Het Sa 387 Gr 11 Cl 2-equivalent materiaal is SA387-11-2 van de ASME- en ASTM-standaard.
Vraag: Welke temperatuur is SA 387 GR 11?
A: Aan de onderkant van het temperatuurbereik worden SA 387 Gr 11 (min. ontlaattemperatuur 1150 graden F) en SA 387 Gr 22 (min. ontlaattemperatuur 1250 graden F) gebruikt. Deze kwaliteiten kunnen worden gespecificeerd in klasse 1 of 2 en kunnen ook worden geleverd in de varianten Normalized & Tempered of Quenched and Tempered.
Vraag: Wat is de chemische samenstelling van ASTM A387 Graad 11 Klasse 2?
A: ASTM A387 GR 11 CL 2 Platen zijn ontworpen met de samenstelling van chemicaliën zoals koolstof, silicium, fosfor, chroom, zwavel, molybdeen en mangaan. Legering ASTM A387 is gemaakt met specificaties zoals verschillende normen, afwerking, hardheid, vorm, breedte en dikte.
Vraag: Wat is het verschil tussen SA 516 GR 70 en SA 387 GR 11?
A: Vergeleken met koolstofstalen platen bieden SA 387 Gr 11-platen superieure corrosie- en oxidatieweerstand, terwijl ze een goede trek- en vloeigrens behouden. Vergeleken met SA 516 Gr 70-platen zijn SA 387 Gr 11-platen beter bestand tegen oxidatie en corrosie, waardoor ze een betere keuze zijn voor omgevingen met hoge -temperaturen.
| Soorten drukvatplaten geleverd door GNEE | |||||
| ASTM | ASTM A202/A202M | ASTM A202 klasse A | ASTM A202 klasse B | ||
| ASTM A203/A203M | ASTM A203 klasse A | ASTM A203 klasse B | ASTM A203 klasse D | ASTM A203 klasse E | |
| ASTM A203 klasse F | |||||
| ASTM A204/A204M | ASTM A204 klasse A | ASTM A204 klasse B | ASTM A204 klasse C | ||
| ASTM A285/A285M | ASTM A285 klasse A | ASTM A285 klasse B | ASTM A285 klasse C | ||
| ASTM A299/A299M | ASTM A299 klasse A | ASTM A299 klasse B | |||
| ASTM A302/A302M | ASTM A302 klasse A | ASTM A302 klasse B | ASTM A302 klasse C | ASTM A302 klasse D | |
| ASTM A387/A387M | ASTM A387 Graad 5 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 5 Klasse2 | ASTM A387 Graad 11 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 11 Klasse2 | |
| ASTM A387 Graad 12 Klasse 1 | ASTM A387 Graad 12 Klasse2 | ASTM A387 klasse 22 klasse 1 | ASTM A387 klasse 22 klasse 2 | ||
| ASTM A515/A515M | ASTM A515 klasse 60 | ASTM A515 klasse 65 | ASTM A515 klasse 70 | ||
| ASTM A516/A516M | ASTM A516 klasse 55 | ASTM A516 klasse 60 | ASTM A516 klasse 65 | ASTM A516 klasse 70 | |
| ASTM A517/A517M | ASTM A517 klasse A | ASTM A517 klasse B | ASTM A517 klasse E | ASTM A517 klasse F | |
| ASTM A517 klasse P | ASTM A517 klasse J | ||||
| ASTM A533/A533M | ASTM A533 klasse A klasse 1 | ASTM A533 klasse B klasse 1 | ASTM A533 klasse C klasse 1 | ASTM A533 klasse D klasse 1 | |
| ASTM A533 klasse A klasse2 | ASTM A533 klasse B klasse 2 | ASTM A533 klasse C klasse 2 | ASTM A533 klasse D klasse 2 | ||
| ASTM A533 Rang A Klasse3 | ASTM A533 klasse B klasse 3 | ASTM A533 klasse C klasse 3 | ASTM A533 klasse D klasse 3 | ||
| ASTM A537/A537M | ASTM A537 Klasse 1 | ASTM A537 Klasse2 | ASTM A537 Klasse 3 | ||
| ASTM A612/A612M | ASTM A612 | ||||
| ASTM A662/A662M | ASTM A662 klasse A | ASTM A662 klasse B | ASTM A662 klasse C | ||
| NL | EN10028-2 | EN10028-2 P235GH | EN10028-2 P265GH | EN10028-2 P295GH | EN10028-2 P355GH |
| NL10028-2 16MO3 | |||||
| EN10028-3 | EN10028-3 P275N | EN10028-3 P275NH | EN10028-3 P275NL1 | EN10028-3 P275NL2 | |
| EN10028-3 P355N | EN10028-3 P355NH | EN10028-3 P355NL1 | EN10028-3 P355NL2 | ||
| EN10028-3 P460N | EN10028-3 P460NH | EN10028-3 P460NL1 | EN10028-3 P460NL2 | ||
| EN10028-5 | EN10028-5 P355M | EN10028-5 P355ML1 | EN10028-5 P355ML2 | EN10028-5 P420M | |
| EN10028-5 P420ML1 | EN10028-5 P420ML2 | EN10028-5 P460M | EN10028-5 P460ML1 | ||
| EN10028-5 P460ML2 | |||||
| EN10028-6 | EN10028-6 P355Q | EN10028-6 P460Q | EN10028-6 P500Q | EN10028-6 P690Q | |
| EN10028-6 P355QH | EN10028-6 P460QH | EN10028-6 P500QH | EN10028-6 P690QH | ||
| EN10028-6 P355QL1 | EN10028-6 P460QL1 | EN10028-6 P500QL1 | EN10028-6 P690QL1 | ||
| EN10028-6 P355QL2 | EN10028-6 P460QL2 | EN10028-6 P500QL2 | EN10028-6 P690QL2 | ||
| JIS | JISG3115 | JISG3115SPV235 | JISG3115SPV315 | JISG3115SPV355 | JISG3115SPV410 |
| JISG3115SPV450 | JISG3115SPV490 | ||||
| JISG3103 | JISG3103SB410 | JISG3103SB450 | JISG3103SB480 | JISG3103SB450M | |
| JISG3103SB480M | |||||
| GB | GB713 | GB713Q245R | GB713Q345R | GB713Q370R | GB713 12Cr1MoVR |
| NL713 12Cr2Mo1R | GB713 13MnNiMoR | GB713 14Cr1MoR | NL713 15CrMoR | ||
| GB713 18MnMoNbR | |||||
| GB3531 | GB3531 09MnNiDR | GB3531 15MnNiDR | GB3531 16MnDR | ||
| DIN | DIN 17155 | DIN 17155 HOI | DIN 17155 HII | DIN 17155 10CrMo910 | DIN 17155 13CrMo44 |
| DIN 17155 15Ma3 | DIN 17155 17Mn4 | DIN 17155 19Mn6 | |||







